در حال بارگیری...
پارتیشن بندی
18 آگوست

پارتیشن بندی

پارتیشن بندی

پارتیشن بندی به تفكیك یك محیط بزرگ به بخشهای كوچك گفته می‌شود. لزوم تفكیك فضا به بخشهای كوچك در محیطهای اداری به دلیل نیازهای متنوع كارفرمایان ایجاد شده است.

به این شكل كه سازندگان ساختمانهای اداری این نكته را امروزه مد نظر دارند كه بدلیل رویكرد متفاوت استفاده كنندگان، از دیواركشی مرسوم خودداری می‌كنند تا دست كارفرمایان را برای بخش بندیهای مورد نیاز باز بگذارند.

برای پارتیشن بندی استاندارد یك فضا چندین نكته باید مد نظر قرار گیرد كه در این مقاله به آنها اشاره می كنیم.

پارتیشن بندی

طراحی پارتیشن

طراحی پارتیشن یك رویه استاندارد قبل از اجرا می باشد. هیچ فضایی بدون طرح قبلی كه به تایید كارفرما رسیده باشد به مرحله پارتیشن بندی نخواهد رسید.شركتهای معتبر طراحی را در دو بخش دو بعدی كه شامل ابعاد هر بخش و فضای اختصاص شده به هر كاربر است و طراحی سه بعدی پارتیشن كه نشاندهنده محصول اجرایی است را به كارفرما ارایه می كنند. مشتریان در این بخش به یك دید كلی و جزیی از روند پروژه می‌رسند. دید مناسب به فضا و تشخیص و مشاوره مناسب كارشناسان منجر به ارایه محصولی دقیق می گردد.

همچنین باید توجه داشت طراحی پارتیشن بندی اداری نباید بر اساس نیاز امروز بلكه بر اساس نیاز آینده شركت  باشد.

قیمت پارتیشن بندی اداری یكی از نكاتیست كه خریداران به آن بسیار توجه دارند. در ایران پارتیشن دو جداره ام دی اف از محصولات پر كاربرد در زمینه تقسیم بندی محیطهای اداریست كه بدلیل كیفیت و قیمت مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در پارتیشن بندی مراكز درمانی نكاتی مد نظر مراجع تایید كننده است كه تیم طراحی باید نوع متریال پارتیشن را بر اساس آن ظوابط پیش بینی نمایند.طراحی پارتیشن یك تخصص است كه در كنار تجربه تیمهای طراحی به یك نتیجه مطلوب می‌انجامد.نكات كوچك در طراحی اگر رعایت نشوند بدلیل ساعات طولانی استفاده افراد از آن در یك مسیر فرسایشی كسالت بار قرار می‌گیرد كه به كاهش راندمان و بهره وری منجر می‌شود.استفاده از پارتیشن شیشه ای به تبادل بیشتر نور در محیط كمك می كند.

پارتیشن با پرده كركره از دیگر محصولاتیست كه كاربرد دوگانه را برای موارد مختلف ایجاد می كند. توجه به نور طبیعی كه به محیط وارد می‌شود و پارتیشن بندی مناسب كه حداكثر افراد بتوانند از نور طبیعی بهره ببرند. استفاده از رنگهای مناسب با نوع فعالیت سازمان و همچنین توجه به روانشناسی رنگها كه علاوه بر آرامش، ایجاد انگیزه را در پی داشته باشد. این موارد تنها بخشی از توجه تیمهای طراحی متخصص به این امر است.

سفارش پارتیشن

سفارش پارتیشن پس از مرحله طراحی انجام می‌گیرد. در این مرحله مهمترین تصمیم نوع متریال و رنگ بندی محصول است كه بطور معمول كارفرمایان تا لحظه نهایی قرارداد با شركت منتخب خود، در مورد آن تردید دارند. طیف رنگهای گسترده موجب سردرگمی در انتخاب رنگ می‌شود. رنگ پارتیشن قطعا باید متناسب با عناصر دیگر موجود مانند میزهای اداری انتخاب شود.سفارش پارتیشن یك پروسه به نسبت زمانبر است كه شامل مشاوره كارشناسان و طراحی است. قیمت پارتیشن بر اساس مترمربع محاسبه می‌شود ودر مدلهای دوجداره معمولا هزینه جانبی دیگری از سوی شركتها اضافه نمی شود. در پارتیشن تكجداره معمولا هزینه های جانبی مانند یراق آلات درب و در برخی موارد حتی خود قسمت درب بصورت مجزا محاسبه می‌شود.نكته بعدی كه در قیمت پارتیشن تأثیر گذار است استفاده از پرده كركره در پارتیشن دو جداره است. برخی از شركتها پرده كركره را بصورت مجزا از قیمت واحد محاسبه می كنند و برخی دیگر در پارتیشن كركره ای قیمت را در جمع كل قیمت هر مترمربع محاسبه می‌كنند. تفاوت عمده قیمت اولیه در بین تولید كنندگان پارتیشن اداری بخشهای الحاقی مانند پرده كركره و نوع محصول است.

اجرای پارتیشن اداری

نصب پارتیشن

نصب پارتیشن پس از طی مرحله تولید و در محل پروژه انجام می‌پذیرد. نوع تولید بین شركتهای تولید كننده متفاوت و بصورت انحصاری می‌باشد. به همین دلیل زمان پارتیشن بندی نیز بسته به نوع تولید و نحوه ارسال متفاوت است. شركت پارتیشن آفیس كلیه مدلهای پارتیشن را بصورت پنل آماده ارسال می‌كند كه این امر منجر به كاهش زیاد زمان نصب پارتیشن در محل می ‌گردد. ضمن آنكه بدلیل تولید در محیط كارخانه محصولات با درجه كیفی بسیار مطلوب عرضه می‌شود. مدت زمان نصب پارتیشن دوجداره ام‌دی‌اف نسبت به پارتیشن تكجداره بیشتر است. همچنین زمان اجرای كامل پارتیشن آلومینیومی نسبت به پارتیشن دو جداره كمتر است. نصب پارتیشن بر اساس طرح دقیق اجرایی كه مورد تایید كارفرما می‌باشد انجام می‌شود و تغییر طرح در زمان اجرا امكان پذیرنمی‌باشد. به همین علت در زمان ثبت سفارش پارتیشن باید این مراحل به دقت بررسی و تایید گردد.

مشتریان شركت پارتیشن آفیس برای بازدید از فروشگاه آنلاین محصولات دكوراسیون داخلی می توانند از سایت چوب فروش بازدید نمایند.

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری تولید کننده انواع پارتیشن اداری شامل، پارتیشن دوجداره، پارتیشن تکجداره، پارتیشن ام دی اف، پارتیشن آلومینیوم و دکوراسیون اداری

دیدگاه خود را بنویسید