در حال بارگیری...
میز ناهار خوری
18 مارس

میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد

میز ناهارخوری مستطیل بهتر است یا گرد ؟

اگر یک عنصر ضروری در اتاق ناهار خوری و یا آشپزخانه وجود داشته باشد بدون شک، میز ناهار خوری و صندلی های آن است. بنابراین وقتی تصمیم میگیرد که چه نوع میز نهارخوری تهیه کنید باید برای خرید آن چندین نکته را در نظر بگیرید. ما اغلب از انتخابهای زیادی که با آن روبرو هستیم غفلت میکنیم.  برای چند نفر؟ چگونه می تواند قرار بگیرد؟ چه شکلی باشد؟ در این مقاله ما بر این نکته تمرکز می کنیم که آیا یک میز ناهار خوری مستطیل بهتر است و یا گرد ؟ این بحث یکی است زیرا بعضی افراد میزهای میز گرد را در وسط می بینند و مزاحم اتاق خود در نظر می‌گیرند و بعضی از آنها را سبک تر از مستطیل یا مربع می دانند. با این حال، هر دو دارای مزایا و معایبی هستند که ما آنها را بیان می‌کنیم:

میز ناهار خوری تاشو دست دوم

1. موقعیت میز ناهار خوری

وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید که یک میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد

یکی از اولین چیزهایی که شما باید از خودتان بپرسید ، موقعیتی و فضاییست که میز ناهارخوری در آن قرار می‌گیرد. یک میز گرد، فضا را به نحوی بسیار خاص اشغال می کند همه چیز در اطراف آن می چرخد، به همین دلیل است که ما در یک میز گرد باید جزییات بیشتری را در نظر بگیریم.

به دلیل آنکه میز گرد همواره در مرکز قرار می‌گیرد و نه در گوشه ها

باید اطمینان داشته باشید که در زمان استفاده از میز، افراد دچار مشکل و ناراحتی نشوند.

با این حال، برای اتاق های دراز و کشیده میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد؟.

باید گفت که میز ناهارخوری مستطیلی کامل تر هستند، زیرا آنها ظرفیت صندلی بیشتری را فراهم می کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از میز ناهارخوری مستطیلی این است که که آنها می توانند به دیوار تکیه داده شوند که در میز گرد این امکان وجود ندارد.

میز ناهار خوری به انگلیسی

2. اجتماعی بودن

در انتخاب اینکه میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد،یک نقطه در نظر گرفتن هنگام انتخاب یک میز ناهارخوری، این است که چگونه در طول زمانهای صرف غذا و زمانهای دیگر احساس یکپارچگی را القا می‌کنند و یا آن را ترویج می دهند. میز گرد در این مورد دارای مزیت بیشتری است زیرا آنها اجتماعی بودن بیشتری را ایجاد می کنند؛

چرا که همه به همان اندازه مهم هستند و سلسله مراتب وجود ندارد.

همینطور برای میز مربعی نیز این مزیت وجود دارد که در آن هیچ یک از افراد بالاتر از دیگری نیست.

با این حال، یک میز مربع شکل نمی تواند بسیار بزرگ باشد، زیرا فضای زیادی را می گیرد.

میز مربع بیشتر بصورت 8نفره مورد استفاده قرار می‌گیرد

زیرا برای تعداد افراد بیشتر فضای بسیار بیشتری را اشغال می‌کند.

میز ناهار خوری جدید

3. ظرفیت

ظرفیت میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد؟

همانطور که قبلا ذکر شد، میز ناهارخوری مستطیل شکل دارای مزیتی است که میزهای گرد و مربع نمی توانند با آن رقابت کنند: ظرفیت صندلی. تصور کنید اگر مجبور بودیم تمام صندلی هایی را که در یک میز 12 نفره احتیاج داریم در کنار یک میز گرد قرار دهیم. قطر میز خیلی زیاد می‌شود به نحوی که قرار دادن آن در هر فضایی ممکن نخواهد بود. این میز همچنین حجم زیادی از سطح زمین را به خود اختصاص می دهد، با فاصله ای در وسط میز که دسترسی به آن سخت است.

نکاتی اصلی در ظرفیت میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد

میز ناهار خوری مستطیلی ظرفیت بیشتری برای قرار دادن افراد ایجاد می‌کند

و برای جشن ها و میهمانی ها توصیه می‌گردد.

تعداد نفرات بیشتر در کنار میز ناهارخوری همواره اولویت

مهمی چه در فضاهای کوچک و چه در محیطهای بزرگ است.

میز ناهار خوری کم جا

قرار گیری پاها جهت انتخاب میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد

هنگام تصمیم گیری برای یک میز گرد، یکی از جنبه هایی که می تواند تعادل نوک را تعیین کند محل پاها است. بسیاری از مدل ها معمولا روی یک پایه مرکزی قرار می گیرند، بنابراین وچود چهار عدد پایه  در میزهای مربع و مستطیل دیگر وجود ندارد. به این ترتیب، هیچ کس نباید برای به دست آوردن یک محل بهتر مبارزه کند.

گوشه ها

گوشه های میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد ؟

یکی دیگر از مزایای میز ناهارخوری گرد در مقایسه با مستطیل شکل این است که آنها هیچ گوشه ای ندارند. آنها برای اتاق های کوچکتر راحت تر هستند و همچنین کمتر خطرناک هستند. همه ما خاطر‌ه‌ای از برخورد پا و پهلوی خود با یک گوشه میز مستطیلی داریم. این احتمال و خطر در کودکان بسیار بیشتر است . این احتمال در مورد میزهای گرد ناهارخوری بسیار کاهش می‌یابد.

پس این مورد برای تصمیم گیری میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد ، می تواند کمک شایانی نماید.

میز ناهار خوری گرد

خلاصه میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد ؟

میز ناهارخوری گرد یک گزینه زیبایی شناسی مهم است، که دارای مزایای مشخص است. آنها خوشایندتر، همه جانبه، اجتماعی و برای استفاده کنندگان راحت ترهستند. پاها کمتر ناراحت هستند و از آنجا که هیچ گوشه ای وجود ندارد، ما از حوادث خانگی جلوگیری می کنیم. با این حال آنها برای جشن ها که نیاز به صندلی بیشتری دارند به یک فضای بسیار خاص و مناسب احتیاج دارند. میز های گرد ناهارخوری دلپذیر هستند و حس تعامل اجتماعی بیشتری را ایجاد می‌کنند.

میز ناهارخوری مستطیل شکل اغلب  برای سالن های غذاخوری دراز و کشیده مناسب هستند، از سوی دیگر، آنها اجازه می دهند که تعداد بیشتری از افراد در فضای کمتری قرار بگیرند. اگر فضای کمی داشته باشیم می توانیم میز را به دیوار وصل کنیم.

کاربرد مؤثر و اشغال فضای کمتر از مزایای میز ناهارخوری مستطیلی هستند.

اما در نهایت، نقطه مهم همه چیز در انتخاب میز ناهار خوری مستطیل بهتر است یا گرد ، سلیقه شماست.

پس از ارزیابی تمام مزایا و معایب هر میز، شما باید یکی را انتخاب کنید.

انتخاب صحیح میز ناهارخوری وابسته به فضا و سلیقه شما خواهد بود.


مقاله جالب ” درباره Knock-down furniture ” را نیز مطالعه نمائید.

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری تولید کننده انواع پارتیشن اداری شامل، پارتیشن دوجداره، پارتیشن تکجداره، پارتیشن ام دی اف، پارتیشن آلومینیوم و دکوراسیون اداری

دیدگاه خود را بنویسید