در حال بارگیری...
طراحی-داخلی-زیبا-خانه
17 ژوئن

طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش

طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش

طراحی زیبای خانه

هنگامی که به خانه خود می روید چه احساسی دارید؟ آیا حس خوشحالی و آرامش دارید ؟ در دنیای پر سر و صدا امروز، استرس همیشه وجود دارد، اما خانه شما نباید این استرس را افزایش دهد. بنیانگذار و مدیر عامل شرکت خانه و شیوه زندگی سازمانی Christa O’Leary می گوید: “خانه شما یا موجب پرورش احساسات مثبت می‌شودو  یا انرژی شما را کاهش می دهد و شما را خسته می کند.” در دنیای امروز که بسیار ملال‌آور و گاهی غم انگیز است، یک فضای آرام و دنج به شما امکان شارژ مجدد می‌دهد.

طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش، رویکردی اصولی و بنیادین در طراحی داخلی خانه است که برای افراد ، زندگی آرام و شادی را به ارمغان می‌آورد. در مطلب پیش رو راه حلهای ساده برای طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش را توضیح می‌دهیم:

طراحی-زیبای-خانه-های-کوچک

 

1.همه اتاق ها مهم هستند

ایجاد هماهنگی برای کل منزل در طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش ضرورت دارد. هیچ نقطه‌ای نباید نادیده گرفته شود حتی یک قسمت کوچک که ناهماهنگ باشد بر روی ناخودآگاه شما تاثیر می‌گذارد و موجب تنش ذهنی می‌گردد. انرژی که برای کسب آرامش نیاز دارید مستلزم توجه به کل است.

2.  مرتب

طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش بدون نظم و ترتیب مفهومی ندارد.  مرتب بودن فضا می‌تواند بر روی سطح انرژی شما تاثیر بگذارد. طراحی خانه باید مبتنی بر نظم باشد. هیچ انسانی در یک فضای به هم ریخته و نابسامان احساس آرامش نخواهد داشت. به همین علت قسمتهایی برای قرار دادن تمامی وسایل در نظر بگیرید تا با کمبود جا مواجه نشود. علاوه بر نظم در چیدمان وسایل، مرتب نگه داشتن فضا نیز از اصولیست که تمامی افراد خانه باید به آن پایبند باشند.

طراحی-زیبای-حیاط-خانه

 

3. رنگ

رنگ بر روی سطح احساسی، روحی و فیزیکی ما تاثیر می گذارد. مطالعات نشان داده اند که رنگ می تواند دمای بدن و اشتها را تغییر دهد. همچنین رنگها می توانند خلق و خو و یا سطح انرژی شما را تحت تاثیر قرار دهد. قبل از آنکه تغییر را در خانه شروع کنید آگاه باشید که چه رنگهایی بر شما تاثیر می گذارند تا با انتخاب مناسب، طراحی خانه را بر پایه کسب آرامش پیاده‌سازی کنید.

 

4. حذف خاطره

تجربه های تلخی که در زندگیتان داشته اید را از دیوارهای خانه آویزان نکنید یا بر روی قفسه‌ها قرار ندهید. چه اصراری به مرور خاطره‌های بد دارید؟!؟! از احساسات نا خوشایند جلوگیری کنید و برای اینکار نیاز دارید که از اشیایی که شما رو درگیر خاطره بد میکنند فاصله بگیرید. با رعایت این موضوع یک گام بزرک در طراحی خانه خود برای کسب آرامش انجام داده‌اید.

5. زیبایی را مرور کنید

در طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش تنها با پاک کردن خاطرات بد به نتیجه نمی‌رسید بلکه باید خاطرات خوبی را گه لبخند به لبان شما می‌آورند را برجسته کنید. جای جای خانه باید سرشار از خاطرات نیک و زیبای شما باشد. شادی را بطور مداوم مرور کنید، اشیایی که از سفرهای خود به همراه آورده‌اید را در طراحی خانه استفاده کنید. تصاویر عزیزانتان را در قسمتی از خانه قرار دهید. افزایش نیروی مثبت در خانه موجب تمدد اعصاب و ایجاد آرامش می‌گردد.

طراحی-زیبای-داخل-خانه

 

6. شخصی سازی کنید

علاقمندی ها و ویژگیهای شخصیتی خود را به خانه اضافه کنید.

از تصاویر مورد علاقه تا ساز موسیقی تان که علایق

شما را تشکیل می‌دهند در فضای خانه استفاده کنید.

فضای خانه خود را بر اساس علایق شخصی خود طراحی کنید .

فضای خانه وقتی منحصربفرد باشد ایجاد آرامش می‌کند.

در جهت زندگی ایده‌آل و منزلت خود گام بردارید. طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش ، رویکردی مثبت در جهت ایجاد شادی است که بر پایه علاقمندی ما شکل گرفته است.

 

7. طبیعت

زیبایی طبیعت همه انسانها را جذب خود می‌کند.

پس طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش بدون گیاهان معنی و مفهومی ندارد.

اصلا مهم نیست که خانه‌ای بزرگ دارید یا در یک آپارتمان کوچک در مرکز شهر زندگی می‌کنید، همواره جایی برای گیاهان وجود دارد. عناصر و گیاهان طبیعی در اطراف ما خواسته‌های ذاتی و عمیق ما را تسکین می‌دهند بدون آنکه خودمان بدانیم. تحریک احساسات به سمت و سوی آرامش بدون گیاهان امکان پذیر نیست. اکسیژنی که گیاهان تولید می‌کنند موجب تصفیه هوای خانه و در نهایت آسایش بدن می‌گردد. گیاهان یک کارخانه تولید آرامش برای ما هستند که غفلت از آن رویکرد طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش را ناقص می‌گذارد.

8. پنجره

ما در یک فضای سمی زندگی می کنیم که می تواند موجب بیماری شود.

متاسفانه هوا در داخل خانه چندین برابر سمی تر از هوای خارج از منزل است.

هر روز پنجره های خود را باز کنید و به یاد داشته باشید که نفس عمیق بکشید.

طراحی-های-زیبا-خانه

 

9. مناطق خاص

تخصیص فضایی به بازی و استراحت به شما کمک خواهد کرد

که ناخودآگاه برای آن قسمت برنامه‌ریزی کنید.

خانه خود را به مناطق مشخص شده تقسیم کنید و برای هر فعالیتی قسمتی را پیش بینی کنید.

فضایی برای بازیهای کامپیوتری یا بازیهای دست جمعی خانوادگی،

روحیه شما را در طی روز برای بازگشت به خانه بسیار بالا نگه ‌می‌دارد.

در واقع پشتیبانی روحی در زمان کار برای کسب آرامش در خانه است.

تعادل و هماهنگی از اصول پایه طراحی زیبای خانه برای کسب آرامش است.


مقاله جالب ” طراحی دفتر کار اداری ” را نیز مطالعه کنید.

 

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری تولید کننده انواع پارتیشن اداری شامل، پارتیشن دوجداره، پارتیشن تکجداره، پارتیشن ام دی اف، پارتیشن آلومینیوم و دکوراسیون اداری

دیدگاه خود را بنویسید