در حال بارگیری...
15 آوریل

ابعاد میز ناهارخوری

ابعاد میز ناهارخوری جهت انتخاب مناسب

ابعاد میز ناهارخوری یا موجب آسایش می‌شود یا بهترین محفلهای خانوادگی و دوستانه را به یک عذاب تبدیل می‌کند. میز ناهارخوری میزبان همه نشستها و کاملا جاری در زندگی روزمره است. اگر آنها بتوانند صحبت کنند، هر کدام یک داستان منحصر به فرد برای گفتن دارند! اما مهمترین نکته در مورد این کالا ابعاد میز ناهارخوری است که باید بر اساس استاندارد باشد.میز ناهارخوری استاندارد موجب می‌شود هر کس فضای کافی برای صرف غذا داشته باشد. ابعاد میز نباید آنقدر فشرده باشد که افراد دچار مشکل شوند و نه آنقدر زیاد باشد که برای صحبت نیاز به فریاد باشد و مدام وسایل قرار داده شده بر روی میز، بین افراد دست به دست شود.

میز نهارخوری مدرن

ابعاد میز در بیشتر مواقع استاندارد است که البته بطور کلی این گزاره برای مبلمان خانگی نیز صادق است. سبک ها ممکن است متفاوت باشند، اما با اندازه گیری آنها شما در می‌یابید که تمامی آنها از یک استاندارد پیروی می‌کنند.

عوامل متعددی وجود دارد که ابعاد میز ناهارخوری مناسب برای خانه شما را مشخص می‌کند.

اول، چقدر از فضا در اختیار شماست؟

چند نفر را قصد دارید در کنار میز ناهار خوری خود قرار دهید؟

همچنین شکل میز ناهار خوری باید در تعیین بهترین اندازه مد نظر قرار گیرد.

ارتفاع میز ناهارخوری استاندارد

ابعاد میز ناهار خوری همانطور که بیان شد بسیار حائظ اهمیت است و اولین اندازه مورد توجه ارتفاع میز ناهارخوری استاندارد است. ارتفاع میز ناهارخوری استاندارد بین 28 تا 30 اینچ و یا 72 تا 76 سانتیمتر است. در این ارتفاع، اکثر مردم می توانند پای خود را به راحتی بر روی زمین بگذارند، بنابراین برای غذا خوردن صبحانه یا غذاهای روزانه مناسب است.

میز نهار خوری کم جا

ابعاد میز استاندارد در ارتفاع دارای یک عدد دیگر نیز می‌باشد که هم ارتفاع با کانتر آشپزخانه است و این ارتفاع برای فضاهای غیر رسمی مناسب است و می‌تواند محلی برای انجام تکالیف کودکان در کنار والدین تا یک شام خانوادگی صمیمی را دربرگیرد. 36 اینچ یا 90 سانتیمتر برای این دسته از انواع میز ناهارخوری بسیار مناسب است و یک استاندارد معین در بیشتر کشورهای دنیا نیز بشمار می‌رود. ابعاد میز ناهارخوری در ارتفاع 42 اینچ یا 107 سانتیمتر برای قرار گرفتن افراد بصورت ایستاده است و بیشتر برای سرگرمی یا مهمانی‌های بزرگ استفاده می‌شود که تعداد افراد زیاد است و تعامل بین جمع‌های کوچک اتفاق می‌افتد.

انواع اشکال و ابعاد میز ناهار خوری و ابعاد استاندارد

انواع میز ناهارخوری در ذیل یکی از اشکال اصلی قرار دارند:

مستطیل، مربع و یا گرد. ابعاد میز ناهارخوری در عرض و عمق بر بر اساس شکل متفاوت است.

در اینجا ابعاد استاندارد میز ناهارخوری برای هر شکل را بیان می‌کنیم.

میز ناهار خوری به انگلیسی

ابعاد میز ناهارخوری مربع

عرض میز ناهارخوری مربع چهار نفره بین 90 تا 110 سانتیمتر است.

دلیل وجود عرض متغیر در ابعاد میز ناهارخوری بدلیل فضاهای متعدد است

به همین علت یک بازه استاندارد برای هر یک وجود دارد.

قطعا این ابعاد قابل تغییر در موارد سفارشی است اما آنچه مناسب برای میز ناهارخوری 4نفره نسبت به طول میز است عددی مابین 90 تا 110 سانتیمتر است. طول میز ناهارخوری 4 نفره، 120 تا 140 سانتیمتر است. استفاده از صندلی مناسب به ترکیب بندی صحیح و متناسب با میز انتخاب شده کمک خواهد کرد.

ابعاد میز ناهارخوری مستطیل

ابعاد میز مستطیل در عرض، بین 36 تا 40 اینچ و یا 90 تا 110 سانتیمتر است.

طول میز ناهارخوری مستطیل برای 4 نفر، 120سانتیمتر

و برای 6 نفر 150 تا 170 سانتیمتر است.

میز ناهارخوری مستطیل برای 6نفره تا 8نفره، 200سانتیمتر است.

تقریبا فضای مفید برای هر فرد 24 اینچ و یا 60سانتیمتر در نظر گرفته می‌شود.

میز ناهار خوری دست دوم

ابعاد میز ناهارخوری گرد

میز ناهارخوری گرد مانند میز ناهارخوری مربع برای جمع‌های خانوادگی و صمیمی بسیار ایده‌آل است. میز ناهارخوری گرد، مرکز زندگی در خانواده است و یک فضای دنج و بسیار دوستانه ایجاد می‌کند. قطر میز ناهارخوری گرد 4نفره بین 36 تا 44 اینچ یا 90 تا 110 سانتیمتر است. میز ناهارخوری گرد 6نفره یا 4نفره بزرگ باید دارای قطر 44 تا 54 اینچ یا 110 تا 135 سانتیمتر داشته باشد.

میز گرد 6نفره تا 8نفره هم باید دارای حداقل قطر 54 اینچ یا 135 سانتیمتر باشد.

میز ناهارخوری خود را بر اساس ابعاد حداکثری انتخاب کنید تا

در موارد خاص امکان افزودن افراد بیشتروجود داشته باشد.

بیان این نکته هم بسیار مهم است که ابعاد باید بر اساس فضا تعیین شود

و حتی امکان عبور از کنار میز ناهار خوری نیز در نظر گرفته شود.

میز ناهارخوری دارای استاندارد است اما نوع قرار گیری میز در تعیین و استفاده از از آن مؤثر است.

همچنین استفاده از میز ناهار خوری تاشو نیز در فضاهای کوچک نیز پیشنهاد می‌شود.

ابعاد میز جلو مبلی یا میز چای و قهوه خوری

میز جلو مبلی در طول، متناسب با نوع مبلمان است و تمامی سازندگان باید از آن پیروی کنند. آنچه در مورد میز جلو مبلی در مورد ابعاد مهم است ارتفاع میز جلو مبلی است. ارتفاع میز جلومبلی باید 5 سانتیمتر پایین تر از قسمت نشیمن مبلمان باشد. این اندازه در مورد تمامی اشکال میز جلو مبلی یکسان است. ارتفاع کمتر و یا بیشتر، استفاده از میز را دشوار می‌کند و ممکن است در زمان استفاده خطرناک باشد.

میز قهوه خوری

میز ناهارخوری استاندارد به شما امکان استفاده مطلوب را همراه با آسایش تمامی افراد فراهم می‌کند. میز ناهارخوری یک کالای مصرفی ساده نیست و بهترین دوستان و خانواده را در کنار خود قرار می‌دهد از این رو یک نقطه کانونی هم در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود و هم در روابط خانوادگی.


پیشنهاد میکنیم مقاله ” مزایای استفاده از میز مدرن ” را نیز مطالعه نمائید.

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری تولید کننده انواع پارتیشن اداری شامل، پارتیشن دوجداره، پارتیشن تکجداره، پارتیشن ام دی اف، پارتیشن آلومینیوم و دکوراسیون اداری

دیدگاه خود را بنویسید